Mehmet Kaya

Mehmet KAYADoğum yerim olan Ankara'da küçük yaşlarda sanat hayatıma başladım ve gösteriler hazırladım. İlk çalışmalarım, modern dans üzerinde ve genel olarak akıcı eklem figürleri pantomim ve akrobatik çalışmalardı. Seksenli yılların sonunda dünya dans şampiyonası Türkiye finalisti olduktan sonra tiyatroyla tanışıp uzun yıllar eserler yazarak sahneledim. Özellikle son yirmi senede çocuk müzikalleri ve showlarına daha da yoğunlaşıp bu alanda kendi özel tekniklerimi geliştirdim.

Gerek yurt içi gerek yurt dışında çocukların oyuncu olarak sahne aldığı gösterilerin hazırlık çalışmalarında temel yoga tekniklerinden destek aldım. Kreatif bir bakış açısına sahip olduğumdan çalışma tekniklerini ve türleri sentezleyerek daha verimli ve eğlenceli üretimler sağladığımı gözlemliyorum. Halen, ilk olarak Antalya'da sahnelenmek üzere çocuk müzikalleri hazırlıyorum.

Yoga ile ilgili alanda irili ufaklı çalışmalarımın bütünsel ve tam bir disiplinle gelişmesi YOGA BALANCE'a başladığım yıl hayat bulmuştur ve devam etmektedir.
Yoga alanında, hem drama hem yoga tadını, eğlenceli derslerle alabilecekleri YOGA-DRAMA tekniğini geliştirdim. Çocuklar İçin YOGA-DRAMA Workshop ve derslerine 2017 yılı Yeni dönem ile YOGA BALANCE'da başlamış bulunuyorum.