NADİYE ÇAM

NADİYE 1

1966 yılında varolmuş ve adı Nadiye olarak belirlenmiş benden merhabalar...

38 yaşımda yaşamı sorgulamaya başladım. Beni bunca zaman ben yapan inançlarımı bularak başladim çalışmama. Her bulduğum inançla bazen mutlu oldum, bazen ise inancin verdigi olumsuzluk , geri gidip yasamima bakınca , şaskinlik içine düşürdü beni.

Bu dönemin benim için yeni bir dönem olduğunu hissettikten sonra, ilgi alanıma ve okudugum kitaplarıma bu anlamda çeşnilik kattım. Muhasebe müdürlüğü konumundan 40 yaşımda ayrılıp, emekli olabilmem için gereken yaş dilimini evde beklemeye karar verdim.
İçsel yolculugum bir kez baslamisti artik. Dönüş yok!

Okuyarak hem yaşadığım evreni , hem de evrenin bir parçası olan kendimi araştırmaya başladım. Içimdeki potansiyellerimi keşfetmeye çalıştım. Anladim ki Nadiye sadece muhasebe yapmak için gelmemiş bu dünyaya.

Yari değerli taşlarla tanışıp, tasarım kolyeler vs çıktı ortaya. Ardından müzikle buluştum. Müziği çok sevdim. Söylemeyi çok sevdim. Acizane bir kaç beste çıktı ortaya Halen değerli bir koroda Türk Sanat Müziği çalışmalarına katılıyorum. Üstelik solo bile yaptım konserlerde
Piano dersi aldım ve minik minik ilerlemeler kaydediyorum.
Bio enerji ile uğraşıyorum. Bir kaç tanesinde enerji terspistligi belgesi aldım.
TEGV(Türkiye Eğitim Gönüllüleri) de gönüllü eğitmenlik yapıyorum.

Yukardaki yeni uğraşların hepsini de amatörce ama çocuk heyecanıyla yapıyorum. Içim kıpır kıpır olarak

22 yaşında, kendisinden gayet memnun olduğum bir evladın annesiyim.

Yoga hayatıma girdikten sonra uzun bir süre sadece uygulayıcısı oldum. Yoganın içimde bir tutkuya dönüşmesi ile eğitmenliğine emek harcamaya karar verdim. Yüce gönüllü ve yoga tutkusu olan Esin Yıldırım'in bu konudaki emeği, cesareti ve çok değerli olan sevgisi ile bu gün yoga eğitmeni olarak yeni bir yolda neşe içinde yürüyorum.

Yolu sevgiden geçenleri, kendi bedenini keşfetmek isteyenleri sevgiyle bekliyorum.

Hoşça kalın, mutlu kalın...

Nadiye Çam