Erkekler Neden Yoga Yapmalı

advert-84460_1280

Yoga nedense kadınlara yönelik bir etkinlik gibi algılansa da, cinsiyet ayırd etmeksizin herkesin katılabileceği bir spor türüdür. Yaşlı ya da genç, sağlıklı ya da hasta, idmanlı ya da idmansız olmanız yoga yapmanıza bir engel teşkil etmez. Yoga herkes için uygulanabilecek duruşlar ve egzersizler içermektdir.

  • Uyku kalitenizi yükseltmek, gece uyumanıza engel olan stres duygusuyla başetmek için yoga erkekler için de en uygun egzersiz seçimlerinden biridir.

  • Günümüzde basketbol, futbol, tenis ve benzer spor branşlarında profesyonel olarak faaliyet gösteren kişilerin performansını arttırmak için bu sporların yanında yogayı tercih etme oranı artmaktadır.

  • Çalışma düzeniniz nasıl olursa olsun, masa başı ya da bütün gün ayakta, duruş bozukluklarınızı gidermek, daha fazla yormuş olduğunuz bölgelerinizi dinlendirmek ve vücudun dengeli kas yapısını oluşturmak ve korumak amacıyla yogayı tercih etmenizi öneririz.

  • Düzenli yapacağınız yoga egzersizlerinde kan dolaşımının artması ve kandaki oksijen miktarının artması sayesinde toksinlerden arınmanızı sağlar. Kan dolaşımını arttırıyor olması ayrıca vücudun dinamizmini olumlu yönde etkiler. Cinsel yönden daha aktif olmak istiyorsanız yoganın faydasını göz ardı etmemelisiniz.

  • Yoğun bir tempo ve başetmeye çalıştığınız onca sorunun arasından sıyrılıp, kendiniz için ayıracağınız kısa bir yoga zamanı kendinize yapacağınız en büyük yatırımlardan biridir. Bedensel ve zihinel kapasitenizi arttırmak için yaptığınız egzersizler ve ayırmış olduğunuz zaman içinde kendinize odaklanıyor olmanız “an”a odaklanmanızı sağlayacak ve gerilimi azaltacaktır.

  • Televizyon izlediğiniz saatlerin küçük bir kısmını yogaya ayırdığınızda kalori yaktığınızı ve daha fit olabildiğinizi görecek ve aynada kendinize baktığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  • Kadın ve erkeğin birlikte yapabildiği bu etkinliğe ilk adımı attığınızda birbirinden farklı bir çok insan ile tanışma fırsatını yakalayacak ve sosyal çevrenizin genişlemesine de katkıda bulunacaksınız.

Birşeyler yapmak hiçbirşey yapmamaktan daha iyidir. Yogaya sadece zamanınızı değerlendirmek için yönelseniz bile zaman içinde farkındalığınızın arttığını, kendinize ve hayatınıza hakimiyetinizin yükseltiğini göreceksiniz.