Yoga İle Stresi Yönetin

11Yoga İle Stresi Yönetin

Yoğun iş temposu, artan rekabet ortamı, uzun çalışma saatleri bir süre sonra bizleri esir alır. Zaman zaman gücümüzün azaldığını, severek yapmakta olduğumuz işten bile soğuduğumuzu, başetmesi kolay olan küçük sorunları büyüttüğümüzü ve içimizde birikmiş bir olumsuz enerji olduğunu hissederiz. Öfke, sinir, kızgınlık, ego sorunları, şiddet eğilimi istemesek de gündemimize oturur.

Olumlu Düşünmek İçin Olumlu Adımlar

Sizi bloke eden, enerjinizi sömüren, mutluluğunuzu ve huzurunuzu azaltan etkenlerin ekseninden kurtulmak istediğinizde adeta bir güç size karşı koyar. Alışkanlık zincirinizi kıramayacağınızı düşündüğünüz olur. Bir anda değişim yerine küçük küçük değişiklikler bizi daha iyi bir hayata taşır.

İlk Adım Sizden

Hızla akan hayatınıza yoga ile küçük bir mola verdiğinizde, beyninizi yiyip bitiren sorunlara, sorumluluklara küçük bir ara verdiğinizde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Sadece küçük bir zaman diliminde bile “an”ı yaşayarak geriliminizin azaldığını, baktığınız herşeyi yeniden selamladığınızı, hayatın güzelliklerinin ne kadar da fazla olduğunu görecek ve hissedeceksiniz. Kendinizi bu eşsiz deneyimden mahrum etmeyin.2

Gücünüzü Kontrol Etmek Elinizde

Yoganın nefes teknikleri ile stresi kontrol etmek kolaylaşacak. Olumsuz düşünceleriniz olumlu düşünceler ile yer değiştirecek. Yoga hayatınıza yön verecek gücün içinizde olduğunu hatırlatacak. Güçlü, güvenli, kaygı ve korkulardan uzak, keyifli bir yaşam sürmenizi sağlayacak.