Büşra BUDAKLI

Namaste..

İstanbul`da başlayan hayat yolculuğum beni Antalya`ya ve ‘kendimi’ bulduğum Yoga yolculuğuna getirdi..
İstanbul`da özel bir üniversitede ‘Uluslararası Lojistik ve taşımacılık ‘ okudum. Üniversite sürecimde kurumsal firmalarda satış bölümlerinde çalıştım.Kendime olan yolculuğum ise Antalya’ya dönüp ‘Yoga’ ve Esin hocam ile tanıştığımda başladı.
Hayatımızda her ‘oluşun’ bir zamanı varmış. Ben de bu bilince “Yoga nedir?” yoluna girdiğimde ulaştım ve zaman geçtikçe aslında bulduğumu farkettim; kaybettiğim kendimi. ‘Özüme’ olan yolculuk başlamıştı...

Esin Hoca ile YogaBalance’da muazzam geçen bir eğitim sonunda önce nefesimi ve bedenimi daha sonra oluşu(akışı) ve kabul etmeyi öğrendim... Deneyimlerimi iyi-kötü diye adlandırmayı bırakıp tadını çıkarmayı öğrendim. Bunların sebeplerini bedensel ve zihinsel araştırmayı hiç bırakmadım ve bu yolculuk boyunca da biliyorum ki araştırmam hiç bitmeyecek. Özümü ve zihnimi ayırmayı, hangisine ihtiyacım varsa onu bilinçli olarak kullanmayı öğrendim, öğreniyorum. Gerek asanalar(yoga duruşları) gerekse nefes çalışmaları ve meditasyonla hayatıma kattığım anlam sonrası bunu Yoga yoluna girmiş insanlarla her dersimde paylaşmak ve ders sonrası yaptığımız sohbetler ile çoğalmak, şifalanmayı her saniyesinde hissetmek, yolculuğumun en keyifli anları benim için.

Yoga ile bardağın dolu veya boş kısmına bakmayı değil bardağı bir bardak olarak kabul etmeyi öğreniyor ve bunu hayatıma uyarlıyorum.

Bize kötü hissettirenin sadece kendi düşüncelerimiz olduğunu, düşüncelerimizi serbest bırakmayı, akışa bırakmayı, varlığın ve huzurun tadını çıkarmayı,öğreniyorum. Yolun ne devamını ne sonunu hiç merak etmiyorum. Sadece buradayım ve anı yaşıyorum.

Öğrencisi olarak başladığım YogaBalance’da Esin Hocam ile ‘ İçsel özgürleşme yolu YOGA “Uzmanlaşma Programı 200+” programını tamamladıktan sonra YogaBalance ailesinde ders vermeye başlamak benim için ayrı bir mutluluk...Hem şifalanıyor, hem de başkalarının şifalanmasına aracı oluyorum. YOGA iyi ki bizimle

EĞİTİMLERİM:
Arel Üniversitesi - İnternational Logistic and Transport
Yoga Balance - RYT-200+ (Register Yoga Teacher 200+ Yoga Alliance)
Yoga Balance - RYT- ( Pregnant yoga - Yoga Alliance)
Yogalin - IYF ( Uluslarası Yoga Fedarasyonu – Çocuk Yogası Eğitimi)
Yogalin - IYF ( Uluslarası Yoga Fedarasyonu – Ergen Yogası Eğitimi)

Büşra BUDAKLI