Esin YILDIRIM

Namastee.. İstanbul’da doğdum, 1993' den bu yana Antalya’da yaşıyorum. Sosyoloji eğitimi aldım ve iki güzel varlığın annesiyim. 2007 yılında önce nefes ve pranayama eğitimleri ile tanıştım ve yaşamıma geçirdiğim faydalı bilgileri profesyonel anlamda paylaşmaya başladım. 2010 yılında da yoganın diğer basamakları yaşamıma yoğun bir şekilde girdi. Aynı yıl Antalya'nın ilk yoga stüdyosunu açma mutluluğunu yaşadım ve yoga eğitmenliğine başladım. Daha sonra 2014 yılında, kendi markam olan ''YOGA BALANCE'' markasını kurdum, ekip olarak çalışmalarıza devam etmekteyiz. Yoga yolunda size ve kendime faydalı olmak amacıyla sayısız eğitime katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Holistik bakış açımla, yaptığım farkındalık çalışmalarım başlıkları arasında; Klasik Yoga, Hatha Yoga, Yin Yoga, Restoratif Yoga, Hamileler için Yoga, Çoçuklar için Yoga, Yoga Terapi, Nefes ve Pranayama Teknikleri, Meditasyon ve Mindfulness çalışmaları yer almaktadır.

Stüdyo çalışmalarım dışında resmi ve özel kurumlar ile çalışmalar yaptım ve yapmaktayım. Sosyal projelerde yoga derslerimle gönüllü olarak yer aldım. Yerel televizyon kanallarına bir çok kez misafir oldum ve haftalık kendi yoga programımı yaptım, yazılı basında yazılarımla yer aldım. Ayrıca ben ve ekibim özel bir hastanede 10 yıl boyunca kesintisiz olarak, Prof. Dr.Mustafa Özdoğan hocamızın önderliğinde; onkoloji hastalarına yoga dersleri verdik. Bu çalışmamızın ülkemizde bir ilk ve hocamızın sayesinde bu kadar uzun soluklu olması ve yogaya verilen önem açısından bizi haklı olarak her zaman çok mutlu etti.

Yogaya olan inancım, hayranlığım ve biliş süreçlerimde sevgiyle aşkla, yoga yapmaya, yaptırmaya, paylaşmaya devam ediyorum. Sevgilerimle..