Kezban OZGAN

İstanbul’da doğdum. Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümünden mezun oldum. Havacılık sektöründe 2006 yılından beri çalışmaya devam etmekteyim.

Uzun yıllar yaşamamı İstanbul’da geçirdikten sonra, iş nedeni ile 2014 yılında Antalya’ ya geldim. Yaşadığım değişimi; dönüştürebilmek ve kabul edebilmek için bir yol arayışına girdiğimde 2017’de Yoga ile tanıştım. Öncesinde ev pratikleri ile devam ediyordum ama merakım ve daha da derinlere gitme isteğim beni Yoga Balance ile buluşturdu. Aradığımın aslında kendimde olduğunu, tekamülün ve farkındalığın yolculuğumu kolaylaştırdığını Yoga yolu ile öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.

Yoga ile kendimi keşfettiğimi, kendim ile beraber bütünü algılayabildiğimi, her an daha da içsel olarak özgürleştiğimi biliyorum.

Zümrüdü Anka kuşunu arayan bir kuş gibiydim. Yoga benim hikayemdeki bilge ağaç oldu. Ve bana dedi ki; “Aslında sen Zümrüdü Anka kuşunun kendisisin. Aradığın kendin ve aslında bu yaptığın yolculuk kendine yaptığın yolculuk.”
Bu yolda ilerlerken hayatımın, kararlarımın, davranışlarımın, sözlerimin nasıl dönüşebildiğini görebiliyorum. Her anın farkındalığı ve tekamülü ile içsel özgürleşme yolunda; hem kendime hem de benden bağımsız da olmayan bütüne, birlikteliğe doğru ışığım oldu Yoga.

Bendeki dönüşümü sağlayan Yoga yolunu hem sizlerle paylaşabilmek için hem de yolculuğumda derinleşebilmek YogaBalance’ da Esin Hoca’nın eğitmenliğinde içsel özgürleşme yolu YOGA “Uzmanlaşma Programı 200+” programına katıldım. Programı başarı ile bitirerek tamamladım. Yoga Balance ailesinin çatısı altında dersler vermeye devam ediyorum.
Sizlerle; Yoga bilgisini, öğretisini, paylaşabilmek ve öğrenmeye devam edebilmek için birlikte Yoga yapıyorum...
Sevgiler...

KEZBAN OZGAN 2