Sevimhan Kök

2004 te Ankara’dan Antalya’ya taşındığımızda yaklaşık 5 senedir yoga yapıyordum ve benim için olmazsa olmazdı. Bu nedenle Antalya’da da yoga yapabileceğim bir yer arıyordum. 2010 da Esin hocayı ve yoga stüdyosunu bulana kadar birkaç deneyimim oldu. Ama o yıldan beri Yoga Balance benim hiç ayrılmadığım yoga yuvam ve hocalarım ve arkadaşlarım yoga ailem.

Arayışım o zaman sonlandı. Yoga Balance ‘ın sembolü kelebektir ve tesadüf değildir. Orada kelebek olmadan önce bir tırtıl gibi yoga yoluna girersiniz. Kozanızı örüp, yoga pratiklerini ( duruşlar, nefes teknikleri, meditasyon) tam da orada öğretildiği gibi ateşli bir çabayla ve sizi hiç zorlamayan çok yumuşak bir motivasyonla uygularsınız ve bir gün bir bakarsınız ki kelebek olmuş özgürlüğe akanat açmışsınız. Yoga Balance’ın sloganı kalpten yaşamaktır ve öylesine tesadüfen seçilmiş bir slogan değildir. Yoga balansta (yoga yuvamda) nasıl kalpten yaşanır hala öğreniyorum.

Orada yoga ile ruh beden zihin dengesini kurarsınız. Sadece bedeni değil ruhu ve zihni de esnetip hayata ve getirdiklerine daha esnek bakmaya başlarsınız. Yoga Balance ‘ın adı da amacını tam onikiden vurur. Hayatta her şeyin anahtarı olan dengede olmayı öğrenir ,pratiğini yaptığınız esnekliği hayatın her alanına yumuşakça geçirirsiniz. Ben hayata esnek bakmayı , anda kalmayı ve farkındalıkla yaşamayı Yoga Balance ta öğrendim. Bir kelebek kadar hassa olup, hayatın zorlukları karşısında bir savaşçı gibi durmak ancak bir balans (denge ayarı ile mümkün. Yoga Balance kalpten yaşamak için gereken dengeyi bulduğum yer. Teşekkürler yoga yuvam ve yoga ailem.